CZYNNY:

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
GMINA MIASTECZKO ŚLĄSKIE

KONTAKT:
kom. +48 792 243 781 - Operator
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

Urząd Miejski

ul. Rynek 8

42-610 Miasteczko Śląskie

Jak nas znaleźć- mapa

Aktualności w zakresie realizacji PONE na terenie Gminy Miasteczko Śląskie:

Szanowni Państwo,

w Miasteczku Śląskim rozpoczął się Program, w ramach którego Gmina dofinansowuje część kosztów wymiany starego pieca, w związku z tym ZAPRASZAMY na spotkanie informacyjne i wystawę urządzeń grzewczych w dniu 26 października 2019 roku.

Wybór sposobu ogrzewania domu nie należy do łatwych wyborów. Często nie wiemy jaką technologię wybrać, jaki kocioł będzie odpowiedni dla naszego domu i ile zapłacimy za jego ogrzewanie.

Urząd Miasta Miasteczko Śląskie wraz z Operatorem Programu firmą EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. zaprasza mieszkańców Gminy Miasteczko Śląskie na prezentację:

„Dostawców i Wykonawców kotłów automatycznych na ekogroszek, biomasę (spełanijących wymagania Ekoprojektu), paliwo gazowe, a także pomp ciepła w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Miasteczko Śląskie”

Chcesz wiedzieć jaki kocioł, piec jest najlepszy?

Szukasz ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań?

Nie kotłuj się z myślami! Przyjdź:                                                  26 października (sobota) w godzinach: 10.00 - 12.30

ul. Okólna 4, Żyglin - siedziba OSP

w trakcie prezentacji Dostawców i Wykonawców zapraszamy na spotkanie informacyjne o godzinie 11.00 w sali budynku OSP ul. Okólna 4, w Żyglinie. Spotkanie będzie dotyczyło informacji w zakresie realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Miasteczko Śląskie.

Jak nas znaleźć- mapa

Czytaj więcej: W Miasteczku Śląskim wymienią stare piece na nowe ekologiczne – przyjdź na spotkanie informacyjne...

Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim oraz Operator Programu - EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O informują, że w związku z przyjęciem Zarządzenia Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskiego z dnia 03.09.2019 r. nr 251/19 w sprawie wprowadzenia Regulaminu wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w ramach realizacji Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Miasteczko Śląskie - istnieje możliwość składania ofert przez Wykonawców chcących świadczyć swoje usługi w ramach przedmiotowego Programu.

Wymagania w zakresie ofert określone zostały w zał. nr 2 do ww. Regulaminu.
Dodatkowych informacji udziela Operator - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. pod nr tel. 792 243 781.

Czytaj więcej: Nabór Wykonawców do realizacji PONE Miasteczko Śląskie

Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w ramach realizacji Programu ograniczania niskiej emisji dla Gminy Miasteczko Śląskie (PONE).

Wnioski będzie można składać w terminie: od 23.09.2019 r. do 11.10.2019 r. 

w  Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim, ul. Rynek 8  w godzinach pracy Urzędu, tj.:

  • poniedziałek od 7.30 do 16.30
  • wtorek - czwartek od 7.30 do 15.30
  • piątek od 7.30 do 14.30.

Wniosek można pobrać w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim lub TUTAJ

Przed złożeniem wniosku prosimy Państwa o zapoznanie się z Zarządzeniem Burmistrza Miasta nr 251/19 z dnia 3 września 2019 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w ramach realizacji Programu.

Wysokość dotacji do wymiany źródła ciepła stanowi 60% kosztów kwalifikowanych, wynikających z zatwierdzonego kosztorysu, lecz nie więcej niż:

  • 7.200,00 zł do zakupu i montażu automatycznego kotła węglowego min. 5 klasy;
  • 7.200,00 zł do zakupu i montażu automatycznego kotła na biomasę min. 5 klasy;
  • 7.200,00 zł do zakupu i montażu kotła gazowego kondensacyjnego;
  • 7.200,00 zł do zakupu i montażu pompy ciepła do centralnego ogrzewania.

Czytaj więcej: Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych na rok 2019/2020 w ramach Programu...

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie z dnia 26.02.2019 r. o przystąpieniu do opracowania projektu dokumentu pn.: "Aktualizacjia Programu ograniczenia niskiej emisji dla gminy Miasteczko Śląskie", znajduje się w załączniku:

Żródło: http://www.miasteczko-slaskie.pl

Gmina Miasteczko Śląskie przystąpiła do opracowania „Programu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Miasteczko Śląskie”. Ankiety złożone przez mieszkańców, są niezbędnym elementem przy opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej oraz opracowania Programu.

ANKIETY PROSIMY SKŁADAĆ do 18 stycznia 2019r.

Ankietę można wypełnić również szybko i wygodnie w formie elektronicznej TUTAJ

Dla tych Państwa, którzy zechcą wypełnić ankietę w wersji papierowej, jej wzór można pobrać poniżej, z załącznika.

Ankiety papierowe są również dostępne w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim.

Wypełnione ankiety w wersji papierowej prosimy złożyć w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim przy ul. Rynek 8, w sekretariacie lub w pokoju nr 28.

Czytaj więcej: Nabór ankiet dla zainteresowanych wymianą pieca! Gmina Miasteczko Śląskie