CZYNNY:

Wtorek: 10.00 - 16.00
(przerwa 13.30 - 14.00)

 

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606 - Operator
kom. +48 792 243 029 - Operator
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesyłanie kosztorysów: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES:

41-940 Piekary Śląskie
ul. Karola Miarki 2F budynek C
(I piętro)

Jak nas znaleźć- mapa

Aktualności w zakresie realizacji PONE na terenie Miasta Piekary Śląskie:

Gmina Piekary Śląskie oraz Operator Programu Likwidacji Niskiej Emisji, firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o., mają zaszczyt ogłosić nabór wykonawców do udziału w programie mającym na celu modernizację systemów grzewczych.

Zgodnie z Regulaminem, będącym załącznikiem do Zarządzenia Nr. 170/OS/2024 Prezydenta Miasta Piekary Śląskie z dnia 21 marca 2024 r., dotyczącego "Obszarowego Programu Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych", planowana jest modernizacja dziesięciu źródeł ciepła w 2024 roku.

Zakres zamówienia obejmuje:

  1. Likwidację starego źródła ciepła na paliwo stałe.
  2. Zakup i montaż pieców gazowych: Wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie pieców gazowych do ogrzewania budynków. Zamawiane piece gazowe muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.
  3. Zakup i montaż kotłów na biomasę: Wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie kotłów na biomasę, przeznaczonych do ogrzewania budynków. Zamawiane kotły na biomasę muszą spełniać określone normy ekologiczne i efektywności energetycznej.

Kompletne dokumenty Wykonawcy, zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu, należy złożyć lub wysłać na adres:

EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. ul. Karola Miarki 2F budynek C 41-940 Piekary Śląskie

Z dopiskiem "Oferta Wykonawcy PONE Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych – edycja XX 2024".

Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów są dostępne: [link].

Dodatkowe informacje udziela Operator Programu - firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. (tel. 792 243 029).

Prosimy o składanie wyłącznie kompletnych ofert. Oferty będą przyjmowane w trybie ciągłym przez cały okres realizacji Programu do dnia 30.09.2024 r.

Serdecznie zapraszamy Wykonawców do realizacji przedmiotowych zadań.

Gmina Piekary Śląskie, w ramach przygotowań do złożenia wniosku o dofinansowanie do projektu grantowo-ZITowego „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Piekary Śląskie”, przeprowadziła ankietę mającą na celu zebranie informacji na temat zainteresowania mieszkańców poszczególnymi formami wsparcia. Ankieta, otwarta do wypełnienia do 26 lutego br., skupiała się na identyfikacji potrzeb dotyczących zakupu i montażu urządzeń związanych z energią odnawialną, takich jak pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii elektrycznej oraz systemy zarządzania energią. Dane zebrane za pośrednictwem ankiety będą stanowić podstawę do określenia zakresu wniosku o dofinansowanie, umożliwiając Gminie dostosowanie projektu do rzeczywistych potrzeb i preferencji mieszkańców.

Dziękujemy serdecznie za przesłane ankiety. Państwa udział jest niezwykle cenny i pomoże nam w lepszym zrozumieniu potrzeb naszej społeczności oraz dostosowaniu projektu do realnych oczekiwań. W przypadku dodatkowych pytań lub sugestii zachęcamy do kontaktu. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie.

Gmina Piekary Śląskie wraz z Operatorem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji firmą EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o, ogłasza nabór wykonawców do programu PONE w celu realizacji projektów związanych z modernizacją systemów grzewczych i wytwarzaniem energii odnawialnej. Zgodnie z Regulaminem dot. ,,Obszarowego Programu Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych” ogłasza nabór firm wykonawczych zainteresowanych udziałem w Programie w zakresie Wykonawcy prac.  Kompletne dokumenty Wykonawcy przygotowane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu, należy złożyć bądź wysłać na adres: EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O., ul. Karola Miarki 2F budynek C, 41-940 Piekary Śląskie. Z dopiskiem „Oferta Wykonawcy PONE Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych  – edycja 2023”. 

 Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów zawarte są:  Link              

Dodatkowych informacji udziela Operator Programu - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. (tel. 600 243 782);

Uprzejmie prosimy o składanie tylko i wyłącznie kompletnych ofert zgodnych z ww. załącznikami.

Oferty będą przyjmowane w trybie ciągłym przez cały okres realizacji Programu do dnia 30.09.2023 r.

 W roku 2023 planowana jest modernizacja 26 źródeł ciepła oraz zabudowa 10 instalacji fotowoltaicznych.

Zakres zamówienia:

  1. Zakup i montaż pomp ciepła c.o. i c.w.u.: W ramach tego zadania wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie pomp ciepła do ogrzewania budynków oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Zamawiane pompy ciepła powinny spełniać określone normy i standardy efektywności energetycznej.
  2. Zakup i montaż pieców gazowych: W ramach tego zadania wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie pieców gazowych do ogrzewania budynków. Zamawiane piece gazowe powinny spełniać określone normy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.
  3. Zakup i montaż kotłów na biomasę: W ramach tego zadania wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie kotłów na biomasę, które będą wykorzystywane do ogrzewania budynków. Zamawiane kotły na biomasę powinny spełniać określone normy ekologiczne i efektywności energetycznej.
  4. Zakup i montaż systemów fotowoltaicznych: W ramach tego zadania wykonawcy będą odpowiedzialni za dostarczenie i zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnego źródła. Zamawiane systemy fotowoltaiczne powinny spełniać określone normy wydajności i jakości.

Serdecznie zapraszamy Wykonawców do realizacji przedmiotowych zadań.

W związku z realizacją Programu pn. „Obszarowy Program Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla obiektów indywidualnych i wielorodzinnych” Gmina Piekary Śląskie ogłasza nabór wniosków w celu wymiany nieekologicznego źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych. Wniosek mogą składać osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Gmina zastrzega, iż w przypadku gdy Wnioskodawca będzie właścicielem więcej niż 2 lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym pod jednym adresem, realizacja wymiany nieekologicznego źródła ciepła w pozostałych lokalach zostanie przeniesiona do kolejnej edycji Programu.

Dofinansowanie obejmuje wymianę starych źródeł ciepła na:

  • kocioł gazowy kondensacyjny
  • kocioł na ekogroszek V klasy plus ekoprojekt
  • kocioł na biomasę V klasy plus ekoprojekt.

Regulamin Programu

Wysokość dofinansowania w programie wynosi 4 500 zł. Wnioski dostępne są Tutaj oraz w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 92, pokój 102. Wnioski przyjmowane są w formie pisemnej przez pracowników biura podawczego w Urzędzie Miasta Piekary Śląski. Kontak telefoniczny 32 393 93 96

Miasto Piekary Śląskie wraz z Operatorem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji firmą EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o, informuje, iż zgodnie z Regulaminem dot. „Obszarowego Programu Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych i Wielorodzinnych. Edycja XVIII - rok 2022 ogłasza nabór firm wykonawczych zainteresowanych udziałem w Programie w zakresie Wykonawcy prac.  Kompletne dokumenty Wykonawcy przygotowane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu, należy złożyć bądź wysłać na adres: EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O., ul. Karola Miarki 2F budynek C, 41-940 Piekary Śląskie. Z dopiskiem „Oferta Wykonawcy PONE Piekary Śląskie dla Obiektów Indywidualnych i Wielorodzinnych – edycja 2022”. 

 Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów zawarte są: 

Dodatkowych informacji udziela Operator Programu - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. (tel. 600 243 782);

Uprzejmie prosimy o składanie tylko i wyłącznie kompletnych ofert zgodnych z ww. załącznikami.

Oferty będą przyjmowane w trybie ciągłym przez cały okres realizacji Programu do dnia 30.10.2022 r.

 W roku 2022 planowana jest modernizacja źródeł ciepła w 25 budynkach jednorodzinnych oraz 25 budynkach wielorodzinnych.

Serdecznie zapraszamy Wykonawców do realizacji przedmiotowych zadań.

Miasto Piekary Śląskie wraz z Operatorem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, informuje, iż zgodnie z Regulaminem dot. „Obszarowego Programu Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla obiektów indywidualnych ogłasza nabór firm wykonawczych zainteresowanych udziałem w Programie w zakresie Wykonawcy prac. 

Kompletne dokumenty Wykonawcy przygotowane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu, należy złożyć bądź wysłać na adres: EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O., ul. Karola Miarki 2F budynek C, 41-940 Piekary Śląskie. Z dopiskiem „Oferta Wykonawcy PONE Piekary Śląskie – edycja 2021”. 

 Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów zawarte są: 

Odstępujemy od wymogu posiadania punktu serwisowego na terenie Miasta Piekary Śląskie.

Dodatkowych informacji udziela Operator Programu - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. (tel. 600 243 782);

Uprzejmie prosimy o składanie tylko i wyłącznie kompletnych ofert zgodnych z ww. załącznikami.

Oferty będą przyjmowane w trybie ciągłym przez cały okres realizacji Programu do dnia 30.10.2021 r.

 W roku 2021 planowana jest modernizacja źródeł ciepła w 50 budynkach.

Serdecznie zapraszamy Wykonawców do realizacji przedmiotowych zadań.