CZYNNY:

Wtorek: 08.00 - 15.30

 

ADRES:

 Urząd Gminy Świerklaniec
ul. Młyńska 3
Biuro Rady Gminy
Pokój nr 9

Jak nas znaleźć- mapa

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE
GMINA ŚWIERKLANIEC

KONTAKT:
kom. +48 570 700 606
kom. +48 792 243 719
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Aktualności w zakresie realizacji Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Świerklaniec:

Informujemy, że w dniu 17.08.2022 r. na terenie Gminy Świerklaniec odbyła się kontrola  realizacji zadania pn. Modernizacja źródeł ciepła budynków indywidualnych realizowana w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Świerklaniec. Kontrola została przeprowadzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Informujemy o pozytywnym wyniku kontroli.

Wszystkim zaangażowanym w realizację zadania serdecznie dziękujemy.

Punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach Programu Czyste Powietrze zlokalizowany jest w Urzędzie Gminy Świerklaniec przy ul. Młyńskiej 3, pokój nr 9. Mieszkańców zapraszamy do punktu w każdy wtorek w godzinach 8.00-15.30.

Punkt konsultacyjny w UG Świerklaniec

Gmina Świerklaniec na podstawie podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Mieszkańcy naszej gminy mogą za pośrednictwem urzędu złożyć wniosek w ramach Czystego Powietrza oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu. Mamy nadzieję, że punkt konsultacyjny będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Na jakie inwestycje można zdobyć dofinansowanie?

W ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie na wymianę starych pieców i kotłów na paliwa stałe na nowe ekologiczne. W przypadku wymiany pieca można również ubiegać się o dofinansowanie na modernizację instalacji c.o. i c.w.u. (grzejniki, termostaty, bojler c.w.u.), docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz instalację fotowoltaiczną (tylko w przypadku wymiany źródła ciepła).
Na realizację inwestycji mamy 30 miesięcy od daty złożenia wniosku (w przypadku wysłania wniosku pocztą liczy się data stempla pocztowego). Mieszkańcy, którzy już posiadają ekologiczne źródło ciepła mogą ubiegać się o dofinansowanie do termomodernizacji przegród budowlanych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Kosztem kwalifikowalnym są również wydatki poniesione przez mieszkańców na realizację inwestycji jednakże nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Czytaj więcej: Program Czyste Powietrze Gmina Świerklaniec

Uprzejmie informujemy, że Punkt Obsługi Klienta (POK) działający w zakresie udzielania informacji dot. Programu Czyste Powietrze będzie zamknięty w dniu 22.02.2022  tj (wtorek)

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że Punkt Obsługi Klienta (POK) mieszczący się w Urzędzie Gminy Świerklaniec przy ul Młyńskiej 3 w zakresie udzielania dotacji celowych do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych będzie czynny począwszy od 08.06.2021 r. w każdy :

  • Wtorek w godz. 08:00 – 15:30

WAŻNE!

Jednocześnie informujemy, iż w związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Wizyty w POK możliwe są po wcześniejszym umówieniu mailowym bądź telefonicznym na konkretny dzień oraz GODZINĘ! Terminy prosimy ustalać bezpośrednio z Operatorem programu pod numerem tel: 792 243 029, 570 700 606, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezentujemy listę wniosków zakwalifikowanych. Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków.

W ramach naboru złożonych zostało 160 wniosków. W pierwszej kolejności do dofinansowania zostały wybrane zgodnie z Regulaminem wnioski na gaz i pompy ciepła, w dalszej kolejności wnioski na piece węglowe i biomasę. Do programu zakwalifikowało się 100 wniosków na gaz i pompę ciepła, 24 wnioski na węgiel i biomasę, łącznie pozytywnie oceniono 124 wnioski.

Zrealizowanych zostanie 100 pierwszych wniosków zakwalifikowanych do Programu. W momencie zwalniania się miejsc np. w związku z rezygnacją mieszkańca z Programu, Operator będzie dobierał kolejne wnioski z listy do realizacji.

Do programu nie zostało zakwalifikowanych 36 wniosków, które nie spełniały warunków regulaminowych, takich jak np: wiek pieca (minimum 10 lat), brak zarejestrowanej działalność gospodarczej na nieruchomości, nieuregulowany stosunek prawny w Księdze wieczystej, wymiana pieca gazowego, powierzchnia budynku powyżej 300 m2.

Z pierwszymi 100 osobami zakwalifikowanymi do Programu będzie się kontaktować telefonicznie Operator tj. firma Ekoscan.

Urząd Gminy Świerklaniec oraz Operator informują, że w związku z Zarządzeniem nr 0050.69.2021 Wójta Gminy Świerklaniec z dnia 16 kwietnia 2021 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w ramach Programu Ograniczenia Emisji na terenie Gminy Świerklaniec etap VII 2021 rok - istnieje możliwość składania ofert przez Wykonawców chcących świadczyć swoje usługi w ramach przedmiotowego Programu.

Wymagania w zakresie ofert określone zostały w zał. nr 2 do ww. Regulaminu.!

Wszystkie dokumenty winny być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.

Planowany zakres modernizacji:

  • zakup i montaż automatycznego kotła węglowego min. 5 klasy plus ekoprojekt
  • zakup i montaż automatycznego kotła na biomasę min. 5 klasy plus ekoprojekt
  • zakup i montaż kotła gazowego kondensacyjnego
  • zakup i montaż pompy ciepła do ogrzewania budynku

 Dodatkowych informacji udziela Operator - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. pod nr tel. 792 243 029 oraz e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferty należy składać w Siedzibie Operatora Programu Ograniczenia Emisji na terenie Gminy Świerklaniec – firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z.O.O

Pocztą tradycyjną na adres:

Ul. Karola Miarki 2F budynek C,

41-940 Piekary Śląskie,